Usługi Rębakiem – Rozdrabnianie Gałęzi Kraków

Świadczymy wszystkie usługi związane z rębakiem na terenie Krakowa i pobliskich miescowości.

Rozdrabnianie galęzi i pni oraz fragmentów drzew.

Nie wiesz co to rębak? Przeczytaj w Wikipedii.

Kontakt z nami

Jak pielęgnować drzewa miejskie i działkowe?

usługi rębakiem Bochnia

Rozdrabnianie gałęzi rębakiem Kraków

Wszyscy zapewne wiedzą, że roślinność jest potrzebna ludziom także w dużych miastach. Tam, gdzie są bardzo rozwinięte technologicznie tereny, jakiś mały zielony zakątek czy park jest zawsze świetnym rozwiązaniem, ponieważ daje możliwość krótkiego odpoczynku i odetchnięcia. Zawsze przyjemniej jest usiąść wśród drzew, w ciszy niż na wprost ulicy patrzeć na przejeżdżające samochody.

Jest też wiele ludzi, którzy posiadają własną niewielka działkę, nawet w mieście. Są bowiem wyznaczone tereny tak zwanych ogródków działkowych, gdzie każdy może prowadzić jakieś małe uprawy, a później w nagrodę za włożoną w to pracę może mieć własne warzywa i owoce.

Jednak, aby drzewa były zdrowe i długo rosły oraz dawały plony, w przypadku drzewek owocowych konieczne jest, aby w odpowiedni sposób się nimi zajmować i nie pozostawić ich samym sobie, ponieważ może to spowodować, że szybką obumrą.

Pielęgnacja drzewek owocowych.

rozdrabnianie gałęzi kraków

Rębak Bochnia

Każdy gatunek wymaga nieco innego podejścia. Już na samym początku istotne jest w jakim okresie należy posadzić dane drzewko. Na przykład grusze najlepiej sadzić do połowy października, a jabłonie od połowy października aż do przymrozków. Śliwy można posadzić zarówno jesienią jak i wczesną wiosną, natomiast czereśnie i brzoskwinie wyłącznie na wiosnę.

Jeśli chodzi o przycinanie drzewek warto pamiętać, że jabłonie przycina się na koniec jesieni, a nawet w zimie, a przykładowo brzoskwinie – na wiosnę. W przypadku śliwy najlepiej jest wycinać tylko chore i uschnięte gałęzie. Technika przycinania jest nieco odmienna w każdym gatunku drzewka.

Dla drzewek owocowych ważne jest również odpowiednie zawożenie, które zapewnia im składniki jakich nie posiadają naturalnie w glebie. Ponadto warto zdecydować się na opryskanie drzewka jeśli wiemy, że istnieje ryzyko zaatakowania przez jakiegoś szkodnika. Najlepiej jest to zrobić zanim pojawią się liście. Trzeba także pamiętać o odpowiednim osłonięciu zwłaszcza młodych drzewek na czas zimy.

Jak dbać o drzewa w parkach?

Głównym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku drzew miejskich jest przycinanie. Ma ono na celu przerzedzenie gęstej korony drzewa, usunięcie chorych czy połamanych gałęzi oraz odpowiednie jego ukształtowanie.

W przypadku krzywo rosnącego drzewa, o ile jest to możliwe, warto spróbować przywiązać je do jakiegoś słupa, co może pomóc je odgiąć w drugą stronę. Jeśli to jednak nie dało pożądanego efektu trzeba wyciąć najbardziej obciążające gałęzie, aby w przyszłości nie było zagrożenia złamania.

Jeśli jednak jakieś drzewo jest schorowane, uschnięte bądź rośnie w taki sposób, że jest ryzyko jego złamania, co może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, należy je jak najszybciej wyciąć. Takimi sprawami zajmują się odpowiednio wyspecjalizowane firmy, co daje pewność prawidłowego wykonania pracy i gwarantuje bezpieczeństwo.

 

Słowa: