Portfolio

zabytkowe drzewo w krakowieCo należy zrobić, aby drzewa w mieście miały się dobrze?

Do głównych czynności pielęgnacyjnych należy oczywiście przycinanie gałęzi. Ma to na celu przyspieszyć i wzbogacić wzrost drzewa, ale także określić kierunek jego wzrastania. Zdarza się bowiem, że gałęzie drzew są skierowane za bardzo w jedną stronę, co uniemożliwia pionowy wzrost drzewa tylko powoduje, że jest coraz bardziej przechylone. Zabieg ten jest wykonywane także w celu przerzedzenia gęstej korony drzewa.

Przycinanie jest również konieczne, gdy rosnące drzewo zaczyna kolidować z jakimś budynkiem, wówczas ucina się przeszkadzające gałęzie. Należy także zwracać uwagę na miejsca zranienia drzew czy ułamane gałęzie, gdyż odpowiednimi technikami można pomóc roślinie przyspieszyć proces gojenia rany, lub po prostu uciąć ułamaną gałąź.

Jeśli z jakichś powodów drzewo obumrze, zrobi się po jakimś czasie suche i spróchniałe, a więc będzie podatne na różnego rodzaju uszkodzenia czy złamania. Należy wyszukiwać takie drzewa i całkowicie je wycinać, ponieważ stanowią one zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu, jeżeli w niekontrolowany sposób się przewróci.

0 comments…

Leave a Comment

Slideshow